jennettemccurdy

Aranżacja salonu z kuchnią

Jedno z najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych połączeń we współczesnych wnętrzach? Salon z kuchnią! To rozwiązanie bardzo wygodne. Sprawdza się zarówno w domkach jednorodzinnych, jak również w mieszkaniach. Doskonałe zarówno w przypadku dużych, jak i niewielkich powierzchni. Dlaczego warto się skłonić ku temu rozwiązaniu?

Dlaczego warto zaaranżować salon z kuchnią?

Dzięki aranżacji salonu z kuchnią zyskujemy dodatkowe pomieszczenie, które jest szczególnie przydatne w mieszkaniach o niewielkim metrażu.

Dla przykładu – dwupokojowe mieszkanie z łazienką i kuchnią, niezwykle łatwo jest przearanżować w mieszkanie dwupokojowe z salonem i aneksem kuchennym. Pomieszczenie, w którym znajdowała się kuchnia, warto przearanżować na dodatkowy pokój, a największy salon można w takim przypadku połączyć z aneksem. Salon z aneksem kuchennym to rozwiązanie niebywale praktyczne. Wiadomym jest bowiem, że znaczną część czasu spędzamy w kuchni.

Otworzenie jej na salon daje nam możliwość przebywania blisko rodziny, jak również naszych gości – bez konieczności ich opuszczania podczas przygotowywania posiłków.

Sposoby na salon z kuchnią

W pierwszej kolejności warto wskazać, że salon z kuchnią dobrze jest w jakimś stopniu ze sobą połączyć. Niezwykle ciekawym pomysłem jest utrzymanie ich w podobnej tonacji kolorystycznej. Oczywiście dopuszczalne, a wręcz wskazane jest ich oddzielenie stylistyczne, jednak różnice w wystroju nie powinny być zbyt drastyczne.

Dla przykładu warto wskazać, że meble kuchenne wykonane w kolorze bieli, doskonale będą współgrały np. z salonem utrzymanym w kolorach szarości. Akcentem łączącym salon z kuchnią mogą być np. elementy drewniane, czy oświetlenie utrzymane w podobnym charakterze.

W aneksach kuchennych doskonale sprawdzą się meble na wymiar. Ciekawym rozwiązaniem dla zagospodarowania optymalnej ilości miejsca, będzie wykonanie szafek na wymiar aż pod sam sufit. W przypadku samych mebli kuchennych warto pokłonić się w kierunku tych niezwykle modnych – bez dodatkowych uchwytów, czy z uchwytami żłobionymi. W aneksach kuchennych sprawdzą się także szafki wolnostojące lub barek stanowiący tak zwaną „wyspę”.

Meble te z powodzeniem mogą zastąpić np. stół. Do baru kuchennego warto dobrać odpowiednie, wygodne krzesła. Najlepsze będą bez wątpienia te obrotowe z oparciem – najpraktyczniejsze i najwygodniejsze! Z pewnością twoi goście nie będą chcieli od nich odejść.

gniazdko elektryczne wifi klamka z blokadą https://begryf.pl/kategoria-produktu/meble/meble-kuchnia/meble-kuchnia-krzesla/