jennettemccurdy

Cięcie iglaków ma znaczenie

Nie ulega wątpliwości, że większość iglaków pięknie rośnie, zakrywając całe przestrzenie płotu, czy odgraniczając działkę od ulicy, tak jak w ofercie producenta np. choinki sprzedaż. Jednak warto zwrócić uwagę, że z czasem mogą one przybrać dość nieregularną formę. Choć taka zaburzona harmonijność może wygląda dobrze, to jednak nie jest ona wskazana dla drzewek iglastych.

Niestety z biegiem lat, każde drzewko starzeje się, a w tym wypadku proces ten odbywa się od środka. Czego efektem jest ukazywanie się gałązek niemal całkowicie zbrązowiałych, a nawet obumarłych. Na szczęście można temu zapobiec, stosując w odpowiednim momencie przycięcie krzewu.

Jednak warto podkreślić, że nie ma to być radykalne cięcie, ale delikatne odświeżenie bryły. Dlatego niezbędna jest systematyczność już od najmłodszych lat drzewka. Dzięki temu nie tylko zadbamy o zdrowie iglaka, ale także nadamy mu odpowiedni kształt.

W drugim roku wzrostu młodych krzaków można już wprowadzać wyrównywanie czubków, co dodatkowo wpływanie na pobudzenie rozrostu wszerz.

http://www.ziemovit.pl/kalendarz/marzec www.thirionet.com