Jak urządzić pokój dla dziecka?

Każdy członek rodziny musi mieć w domu kąt dla siebie – szczególnie dzieci, które bardzo potrzebują miejsca do zabawy I nauki. Jak zatem powinien wyglądać komfortowy, dziecięcy pokój? Pierwszą kwestią jest metraż. Zgodnie z przyjętymi normami pomieszczenie, w którym mieszka dziecko powinno mieć co najmniej 11 m2.

Jeśli nie dysponujemy taką ilością miejsca, należy odpowiednio eksperymentować z barwami, wzorami czy materiałami, aby tę przestrzeń powiększyć. Kolejnym aspektem są meble. Nie powinno być ich zbyt wiele.

Łóżko, szafa, komoda, biurko I krzesło – to podstawowy zestaw do każdego dziecięcego pokoju. Aby oszczędzić miejsca, można urządzić dziecku antresolę. To ciekawe rozwiązanie, które dodatkowo bardzo podoba się najmłodszym.

W pokoju nie powinno zabraknąć pudełek lub półek na zabawki, bo to w końcu najważniejsze przedmioty dla młodych domowników. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu wszystkie przedmioty mogą ze sobą współgrać, tworząc dziecku wygodną przestrzeń do życia I zabawy. Do rozważenia są także pasujące pościele a także kocyki minky dla dzieci.

narzuty