Jak wykorzystać szyfonowe dekoracje?

Podczas ceremonii weselnej, zwiewna i urocza powinna być nie tylko wyjątkowa kreacja panny młodej. W pamięci gości z pewnością na długo pozostanie również to, w jaki sposób została udekorowana sala weselna. Kwiaty i interesująca kolorystyka to nie wszystko.

Ogromne znaczenie może mieć to, jakich materiałów zdecydujemy się użyć. Tylko odpowiednio dobrane tkaniny pozwolą na stworzenie dekoracji, o jakich marzysz. Szyfon jest bardzo powszechnie cenionym i chętnie wykorzystywanym do dekoracji materiałem.

Charakteryzuje go półprzezroczystość, która sprawia, że wygląda niesamowicie lekko i zwiewnie. Właśnie z tego powodu często wykorzystywany jest, podobnie jak tiul, do tworzenia różnego rodzaju wstęp i szarf. Świetnie będzie prezentował się ułożony w fantazyjny sposób na weselnym stole.

Co ciekawe, doskonale będzie wyglądał zarówno w białym kolorze, upodabniającym go do okazyjnego obrusa, jak i w kontrastowej, mocno wyróżniającej się kolorystyce. Wykorzystując szyfon, nie należy jednak ograniczać się tylko do dekoracji stołów. Doskonale sprawdzi się również ozdoba krzeseł.

Odpowiednio upięte, niewielkie weloniki przy krześle każdego z gości mogą w prosty sposób pomóc w zbudowaniu odpowiedniego nastroju na weselnej sali. O szyfonie warto jednak pamiętać także podczas dekoracji kościelnych ławek oraz krzeseł, z których podczas nabożeństwa korzysta młoda para. Nie da się ukryć, że również w tym przypadku jest to materiał nad wyraz często wykorzystywany.

Ze względu na swoją lekkość, szyfon dobrze sprawdzi się również w roli ozdoby znaczącej wagi imprez, podczas których główną rolę odgrywają dzieci. Weź go pod uwagę, jeśli planujesz dekoracje na chrzest czy pierwsze urodziny. Pamiętaj też, by zachować wykorzystany materiał – może spełniać swoją rolę przez lata.

umywalki łazienkowe wpuszczane w blat świeca zapachowa