jennettemccurdy

Jedwab i atłas – gdzie wykorzystać lśniący połysk?

Lśniące, delikatnie błyszczące tkaniny wielu osobom kojarzą się z kiczem oraz nadmiernym zamiłowaniem do szeroko pojmowanego luksusu. Przyzwyczajeni do tandetnych tkanin, coraz częściej zapominamy, że jeden z takich świecących materiałów, jedwab, uznawany jest za jedną z najbardziej szlachetnych tkanin.

Oznacza to jednak również, że jego cena może pozostawiać sporo do życzenia. Czy warto jednak pokusić się o stworzenie dekoracji z tego materiału? Jak w dekoracji mebli wykorzystać jedwab i atłas? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nigdy nie spotkałeś się z jedwabną czy atłasową dekoracją na gościnnym stole.

Nic dziwnego – wykorzystanie tego typu tkanin w tym właśnie miejscu nie miałoby żadnego praktycznego zastosowania. Stosunkowo rzadko stosuje się je również w dekoracji krzeseł.

Ogromne znaczenie może mieć tutaj fakt, że oprócz specyficznego połysku, tego typu materiały mogą być również nieco śliskie w dotyku. Nie da się ukryć, że wykorzystanie ich zarówno na siedziskach, jak i na oparciach, mogłoby w praktyce okazać się niezbyt wygodne.

W niektórych przypadkach można pokusić się o wykorzystanie jedwabnych lub atłasowych dekoracji w salonie, jednak powinno być to wyraźnie uzasadnione stylistyką wnętrza. Istnieją jednak meble, przy dekoracji których naprawdę warto rozważyć wykorzystanie jedwabiu czy atłasu.

Znajdziesz je oczywiście w swojej sypialni. To właśnie tutaj obszyte błyszczącym materiałem poduszki mogą z powodzeniem nadawać wnętrzu iście dworski charakter.

Jeśli królewskie akcenty są w twoim guście, możesz również pokusić się o wymianę całej pościeli lub przyozdobienie tej, którą masz, poprzez przyszycie niewielkich falbanek. Skrajnym przejawem zamiłowania do tej właśnie stylistyki jest wykonanie z jedwabiu lub atłasu baldachimu i umiejscowienie go nad łóżkiem.

https://texdekor.pl/ krzesła hotelowe