jennettemccurdy

Maska drożdżowa

Drożdże znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Są składnikiem zarówno produktów do pielęgnacji twarzy jak i w maskach oraz odżywkach do włosów. Także stosowane wewnętrznie w dużym stopniu poprawiają kondycję włosa i wspomagają ich wzrost.

Maskę lub odżywkę do włosów na bazie drożdży można przygotować samodzielnie. Potrzebnych będzie do tego jedynie kilka składników, które na pewno każdy ma w swojej kuchni. Oczywiście podstawą będą same drożdże.

Należy je roztopić w rondelku lub rozpuścić w mleku lub wodzie. Zaleca się jednak ich rozpuszczanie, gdyż podczas roztapiania w wysokiej temperaturze mogą stracić wiele ze swoich właściwości. Gdy drożdże będą już ciekłe możesz do nich dodać swoje ulubione oleje lub odżywkę do włosów, która się wcześniej nie sprawdziła.

Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nałóż na włosy oraz skórę głowy. Wmasuj drożdże szczególnie dokładnie w skórę głowy, gdyż nie tylko poprawi się jej ukrwienie, ale także cebulki włosa zostaną pobudzone do wzrostu.

keratynowe prostowanie włosów kosmetyki do stóp no.36