Miejsce na zabawki

Pokój dziecka to często jeden wielki plac zabaw. Zazwyczaj jest bowiem tak, że to zabawek jest tam najwięcej. Nierzadko pojawia się nawet problem z tym, gdzie i jak te zabawki przechowywać, aby co chwilę nie powstawał bałagan. Oto kilka pomysłów na to, jak urządzić pokój, który nawet jeżeli jest niewielki to będzie w stanie pomieścić wiele zabawek.Wykorzystaj organizery, np.

w te postaci dużych pojemników z przykrywkami. Możesz je ustawiać jeden na drugim, dzięki czemu zyskasz sporo miejsca. Wybierz organizery przezroczyste, a dzięki temu dziecko będzie w stanie szybko i bez problemu znaleźć wybraną zabawkę. Jeżeli natomiast chcesz zaoszczędzić miejsce na podłodze to wybrać możesz wiszące organizery. Są tu duże tuby, pionowo zwisające z sufitu.

Wewnątrz są podzielone na przegrody, w których można przechowywać rzeczy.Zabawki można też rozmieścić na regałach. Świetnie sprawdzą się wąskie regały, zbite wyłącznie z poziomych desek, które są mocowane bezpośrednio do ściany. Oszczędzają one miejsce, a jednocześnie pozwalają na przechowywanie wielu zabawek. Dziecko także przez cały czas widzi wszystkie zabawki, nie ma zatem problemu z ich odszukaniem.