jennettemccurdy

Pedikiur i manikiur

Każda kobieta ma z reguły tendencję do tego, aby zadbać o swoje paznokcie. Ich estetyka jest wysoko cenioną cechą i świadectwem tego, że pani dba o siebie i chce się podobać. Panowie mają pod tym względem znacznie łatwiej. Im wystarczy, że płytki będą odpowiednio przycięte, a przestrzeń pod nimi czysta.

Kobiety mają do tego znacznie ambitniejsze podejście i wyższe wymagania. Dobry salon SPA powinien wyjść im naprzeciw i zaoferować usługi, dzięki którym paznokcie będą jak z obrazka. Służą temu dwa podstawowe zabiegi – manikiur oraz pedicure. W trakcie manikiuru kosmetyczka zajmuje się paznokciami u dłoni.

Są one odpowiednio przycinane, tak by wyglądały estetycznie, a także piłowane i szlifowane. Można ograniczyć się jedynie do tych czynności, choć w SPA nierzadko oferuje się zabiegi pogłębione. Poza usługą standardową płytki są też pokrywane substancjami odżywczymi, których zadaniem jest wzmocnienie paznokci, nadanie im blasku. Potem można zastanowić się nad kolejnymi opcjami, już natury zdobniczej.

Nie mamy tu na myśli pokrycia paznokci lakierem, bo to akurat każda pani może zrobić sama. Ponieważ rzeczywistość SPA chwilami przenika się z realiami salonu kosmetycznego, to nie powinno nas zdziwić, że w ramach pobytu w ośrodku obsługa zaproponuje nam również wykonanie bardziej zaawansowanych ozdobnych czynności – tipsy, hybrydy, żel. To terminy, które są doskonale znane każdej dbającej o siebie kobiecie. Warto pamiętać także o paznokciach u stóp.

Tutaj kłania się mniej popularny, ale również korzystny dla płytek pedikiur.

usuwanie zmarszczek świdnica www.kokoriko.com.pl