jennettemccurdy

Planujesz wycieczkę zagraniczną? Sprawdź, jakie dokumenty będą Ci potrzebne!

Jeżeli planujemy wyjazd wakacyjny za granicę, warto mieć na uwadze, że mogą być nam potrzebne pewne dokumenty, aby móc przekroczyć granicę. W zależności od tego, dokąd się wybieramy, warto odpowiednio wcześniej zorientować się, co musimy mieć ze sobą. W przypadku podróżowania po krajach Unii Europejskiej bez problemu przekroczymy granicę posiadając przy sobie tylko ważny dowód osobisty.

Planując wycieczkę warto wcześniej sprawdzić, czy krótko przed wyjazdem dokument nie straci swojej ważności. Chcąc wybrać się na wycieczkę do kraju spoza Unii Europejskiej potrzebny nam będzie paszport. O ile dowód osobisty posiada każda osoba powyżej 18.

roku życia, tak paszport nie każdy. Zatem planując podróż należy odpowiednio wcześniej złożyć wniosek o wydanie paszportu. Zazwyczaj okres od złożenia wniosku do otrzymania dokumentu wynosi kilka tygodni.

Zatem jeśli nie mamy paszportu, a chcemy spontanicznie jechać do Norwegii, niestety nie będzie to możliwe. Warto również pamiętać, że niektóre kraje wymagają od turystów wizy.

urlop.pomorze.pl