jennettemccurdy

Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest jednym z popularniejszych jeżeli chodzi o urządzanie wnętrz. Świetnie sprawdzi się także przy urządzaniu pokoju dla dziecka.Styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm, prostota i jasne kolory, z przewagą bieli.

Jest to zatem styl bardzo uniwersalny, nadający się do pokoju dziewczynki i chłopca, także bez względu na to, czy dziecko ma kilka miesięcy czy kilkanaście lat. Urządzając pokój dziecinny w stylu skandynawskim wybieraj meble drewniane, o prostych kształtach. Nawet jeżeli niekoniecznie chcesz zdecydować się na białe meble, które na pewno szybko ulegną zabrudzeniu, to zawsze możesz wybrać te w jasnych, kemowych odcieniach.

Dziecko będzie też na pewno zadowolone, jeżeli pokój wzbogacisz dużą liczbą poduszek i miękkim dywanem, na którym będzie się mogło bawić długimi godzinami.Zgodnie ze stylem skandynawskim także i ściany powinny być w jasnym kolorze, chociaż jak wiadomo w przypadku dzieci nie zawsze jest to dobry pomysł. Jeżeli dziecko jest nieco starsze wystarczy wybrać farbę, z której można zmywać wszelkie zabrudzenie.

Jeżeli natomiast pokój ma zamieszkiwać kilkulatek może lepiej będzie zdecydować się na nieco ciemniejszy kolor.

meble na wymiar wieliczka wykładzina carus