Problem z rozdwojonymi końcówkami

Kobiety najczęściej marzą o posiadaniu długich i lśniących włosów, dlatego też na co dzień starannie pielęgnują swoje fryzury, stosując liczne kosmetyki, które mają chronić zarówno same włosy, jak i ich cebulki przed szkodliwym działaniem środowiska czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Niestety, nawet najbardziej skrupulatna pielęgnacja nie jest gwarantem puszystych i błyszczących włosów, bowiem ze względu na działanie promieni słonecznych, stosowanie szamponów i odżywek zawierających czynne substancje chemiczne oraz codzienne uszkodzenia mechaniczne struktury włosów podczas szczotkowania czy wiązania, włosy mają tendencję do przesuszania się, co objawia się często tzw.

rozdwojonymi końcówkami.

Powszechnie panuje w społeczeństwie mit, że rozdwojone końcówki da się naprawić przy użyciu odpowiednich środków kosmetycznych, które scalają rozdwojone końcówki.

Nic bardziej mylnego! Środki kosmetyczne mogą jedynie zapobiegać rozdwajaniu się włosów, jednakże nie są w stanie cofnąć tego procesu.

Nie ulega wątpliwości, że zdrowe i lśniące włosy są wynikiem odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych oraz regularnego podcinania włosów, które jest jedynym sposobem na pozbycie się tzw.

rozdwojonych końcówek.

Osocze bogatopłytkowe Gdańsk