jennettemccurdy

Prostownica, czy to zagłada dla kondycji włosów?

Idealnie proste pasma są marzeniem wielu kobiet. W ostatnim czasie prostowanie pokochali także mężczyźni śledzący najnowsze, fryzjerskie trendy. Co z naszymi włosami robi dokładnie prostownica? Jak bardzo im szkodzi i czy można się uchronić przed negatywnymi skutkami zabiegu prostowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Prostowanie wcale nie tak proste

Blaszki prostownicy nagrzane do bardzo wysokiej temperatury np.

210 stopni dotykają struktur włosów i dochodzi do ich niszczenia. Nie jest istotne jak bardzo staramy się je zminimalizować, ono i tak będzie miało miejsce. Na rynku istnieje wiele typów płytek montowanych w prostownicach. Często to one decydują o cenie tego akcesoria do stylizacji włosów.

Można nabyć prostownice ceramiczne, tytanowe, szklane, metalowe. Nagrzewanie ich do maksymalnej temperatury, którą urządzenie jest w stanie osiągnąć i używanie to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Lepiej wybierać temperatury w zakresie od 180-210 stopni nie większe, gdy zależy nam na zdrowiu włosów i posiadaniu niewysuszonej czupryny. Przy zakupie warto także zwracać uwagę na wielkość prostownicy.

Zbyt duże nie będą odpowiednie dla osób z krótszymi fryzurami. Podczas zabiegu prostowania zaleca się stosować różnego rodzaju środki chemiczne, które będą chroniły pasma przed spaleniem, przesuszeniem i ogólnym uszkodzeniem. Nie warto zbyt szybko przeprowadzać prostowania. Ponieważ będzie ono niedokładne i efekt nie utrzyma się zbyt długo.

W celu uniknięcia bardzo mocnych uszkodzeń włosów fryzjerzy proponują dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale przeprowadzanie prostowania co jakiś czas nieregularnie. Ponieważ codzienne używanie prostownicy mimo starań prowadzi do przesuszenia włosów. Skutkuje to skróceniem ich długości, łamliwością, a nawet wypadaniem.

Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu trwałego prostowania z użyciem keratyny. Pomaga ona na bardzo długie cieszenie się idealnie prostymi i gładkimi włosami z znacznie mniejszymi skutkami ubocznymi. Należy jednak dodać, iż nie jest to zabieg tani. Poza tym wymaga od klienta dostosowania się do używania szamponów oraz odżywek pozbawionych niektórych substancji, jakie psują efekt zabiegu trwałego prostowania.