jennettemccurdy

Przeciwsłoneczna ochrona

Dużo mówi się o szczególnej ochronie skóry latem i o zabezpieczaniu jej filtrami przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Niestety, zapomina się o takiej samej ochronie włosów, a przecież słońce tak samo jak skórze, szkodzi też im. Zarówno skóra jak i włosy mają w sobie melaninę, czyli naturalny barwnik, który odpowiada za odcień cery, oczu czy włosów.

Im melaniny we włosach mniej, tym są jaśniejsze, podobnie jest z cerą. O ile w przypadku skóry melanina pełni funkcję ochronną i w kontakcie ze słońcem zapewnia np. bezpieczniejsze opalanie, to w przypadku włosów tej funkcji już nie spełnia.

Słońce rozjaśnia kolor włosów, zarówno naturalnych jak i farbowanych. W przypadku tych pierwszych efekt zazwyczaj jest ładny i delikatny, jednak włosy farbowane blakną i płowieją, co nie wygląda estetycznie. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku słońce włosy wysusza, niszczy, powoduje ich matowienie i kruchość.

Dlatego należy, zwłaszcza w lecie, stosować specjalne kosmetyki z filtrami, które zabezpieczą włosy przed promieniowaniem słonecznym. Możesz też nosić kapelusze lub czapki, które także sprawdzą się w tej roli.