jennettemccurdy

Solarny potencjał

Tematyka oszczędzania energii ma także ścisły związek ze źródłami odnawialnymi, które przez niektóre kręgi opiniotwórcze są wręcz fetyszyzowane. Źródła te rzeczywiście pozwalają na pozyskiwanie taniej i ekologicznej energii, jednak ich wydajność pozostawia sporo do życzenia.

Dlatego nie da się za ich pomocą masowo wytwarzać prądu przy jednoczesnym obniżeniu rachunków. W Niemczech, gdzie administracyjnie wymuszono większościowy udział OZE w produkcji prądu, rachunki za jego zużycie radykalnie poszybowały w górę, co część działaczy ekologicznych skwapliwie przemilcza.

Można jednak starać się dobrze wykorzystać pewne elementy tej koncepcji. Przykładowo energia solarna w lecie może stanowić sposób na tańsze ogrzewanie wody czy zapewnienie wieczornego oświetlenia w domu.

Należy jednak zainstalować na dachu specjalne panele słoneczne, jak też zaopatrzyć się w sprzęt, który będzie światło słoneczne przetwarzał na zdatną do użytku energię elektryczną. Najlepiej rozwiązania tego rodzaju sprawdzają się w domach jednorodzinnych, choć niektóre wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe montują panele na dachach bloków.

https://texdekor.pl/pl/c/PRZESCIERADLA/15 kamień dekoracyjny