Usuwająca wypryski pasta do zębów

Cera skłonna do wyprysków jest niezwykle kłopotliwa, bowiem wymaga starannej higieny, odpowiednio dobranych kosemtyków i dużej cierpliwości do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Ponadto zdarza się, że jest ona czynnikiem obniżającym samoocenę i powodującym wycofywanie się z relacji interpersonalnych, dlatego też osoby dotknięte problemem cery skłonnej do wyprysków próbują wszystkich możliwych sposób, aby przywrócić skórze piękny i zdrowy wygląd.

Jednym z mitów kosmetycznych, które trwale utrzymują się w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na wypryski pomocne może być stosowanie pasty do zębów. Skąd to mylne przekonanie? Przede wszystkim z przeświadczenia o tym, że bakteriobójcze i wybielające substancje chemiczne wchodzące w skład pasty do zębów mogą działać w ten sam sposób na skórę, co oczywiście jest przekonaniem błędnym.

Nie ulega wątpliwości, że stosowanie pasty do zębów do usuwania wyprysków jest niezwykle ryzykowne, bowiem może powodować liczne zmiany w postaci podrażnień, stanów zapalnych czy nawet alergii.

masaż dla kobiet