jennettemccurdy

W trosce o twarz

Skoro twarz jest już ogolona i gładka, to trzeba o nią zadbać także na innych polach. Zarówno golenie, jak też mycie twarzy mydłem i kontakt z nie zawsze czystym powietrzem mogą narazić męską skórę na podrażnienia. Tkanka szybko się męczy i po jakimś czasie wyglądamy starzej niż w rzeczywistości, brakuje nam świeżości i dynamiki.

Twórcy kosmetyków pomyśleli o tym, dlatego obok potężnego asortymentu kremów dla kobiet pojawiły się również te przeznaczone dla mężczyzn. Wystarczy przejść się do solidnie zaopatrzonej drogerii, by zobaczyć, że środków tych prędko przybywa. Na liście kremów dominują te nawilżające i energizujące.

Zapewniają one wizualne zmatowienie skóry, a przy tym wiążą wodę i sprawiają, że twarz wygląda na zdrową i zadbaną. Istotny jest także zapach. Powinien być neutralny lub wyraziście męski, tak aby nie budzić mylnych skojarzeń.

Obok kremów pojawiają się też specjalne żele, które wciera się w skórę. Ta absorbuje kosmetyk do wewnątrz, co dostarcza jej cennych składników. Uwadze polecamy także specjalne łagodzące kremy po goleniu.