jennettemccurdy

Własna produkcja prądu

Od niedawna w Polsce obowiązują nowe regulacje prawne, które pozwalają praktycznie każdemu na produkcję energii elektrycznej w oparciu o źródła odnawialne. Podobne przepisy obowiązują od lat w innych krajach i przynoszą niezłe efekty – ludzie mają dzięki nim możliwość wytwarzania praktycznie bezpłatnego prądu, który można następnie wykorzystać do rozmaitych celów.

Oczywiście ilość energii jaką jest w stanie wyprodukować jedno gospodarstwo domowe jest ograniczona i w praktyce nigdy nie pokryje ona pełnego zapotrzebowania domowników na prąd. Jeśli jednak uda się w oparciu chociażby o energię solarną zapewnić wszystkim pomieszczeniom oświetlenie, to rachunki za zużycie prądu muszą wyraźnie spaść.

Pewnym problemem w rodzimych warunkach pozostają kwestie pogodowe. Żyjemy w klimacie, w którym udział dni słonecznych w skali roku jest ograniczony.

Gdy jest pochmurno, efektywność paneli solarnych diametralnie spada, dlatego całe przedsięwzięcie jest efektywne przede wszystkim w okresie wiosenno-letnim, kiedy słońca nie brakuje. Inne sposoby pozyskiwania energii odnawialnej są dla osób indywidualnych ciężko osiągalne.

piłkarzyki stół profesjonalny komody