jennettemccurdy

Zabawa przede wszystkim

Urządzając pokój dla małego dziecka, np. kilkulatka, pamiętaj o tym, że najważniejsza jest dla niego jeszcze przede wszystkim zabawa.

Spraw zatem, aby maluch chętnie spędzał czas w swoim pokoju bawiąc się w bezpieczny sposób.Ważne jest zapewnienie wystarczającej przestrzeni do zabawy.

Na podłodze powinno znaleźć się co najmniej kilka wolnych metrów kwadratowych. Dziecko będzie tam mogło układać puzzle, bawić się klockami czy budować tory dla pociągu.

Zadbaj także o to, by zabawki były właściwie przechowywane, np. w specjalnych skrzyniach.

Podpisz te skrzynie dzięki czemu dziecku łatwiej będzie znaleźć szukaną zabawkę. Jeżeli w pokoju nie masz wystarczająco dużo miejsca, to takie skrzynie lub duże pudła bez problemu możesz zastąpić wiszącymi organizerami.

Zajmują one zdecydowanie mniej miejsca i w każdej chwili możesz je ściągnąć i schować. Obserwuj też jakimi zabawkami dziecko bawi się najchętniej.

Ulubione zabawki możesz wtedy przechowywać na podłodze lub w bliższych skrzyniach, natomiast zabawki mniej używane możesz schować głębiej, dzięki czemu nie będą niepotrzebnie zagracały pomieszczenia.

mk-meble.com.pl https://luxan.pl/