jennettemccurdy

Zbędne filtry do twarzy

O filtrach przeciwsłonecznych w ostatnich latach możemy przeczytać nie tylko w branzowych artykułach, ale i w codzinnej prasie czy na internetowych forach. Popularność tematu wiąże się w znacznym stopniu z dyskusjami dotyczącymi odpowiedniej ochrony skóry, która może zapobiegać licznym zmianom skórnym czy nawet nowotworowym. Jednakże wciąż dość powszechne są także mity dotyczące stosowania filtrów przeciwsłonecznych.

Jednym z nich jest z pewnością przekonanie, że stosowanie fltrów przeciwsłonecznych jest zbędne w przypadku twarzy. Nic bardziej mylnego! Delikatna skóra twarzy jest narażona na kontakt ze szkodliwymi promieniami słonecznymi nie tylko w sezonie letnim, dlatego powinniśmy zapewnić jej odpowiednią ochronę. Pondto kremy z filtrami przeciwsłonecznymi mają także działanie przeciwzmarszczkowe, dlatego pownniśmy ich używać, chcąc cieszyć się jak najdłużej młodą i zdrową cerą.

Nie ulega wątpliwości, że skóra twarzy wymaga szczególnej uwagi i pielęgnacji, dlatego nie zapominajmy o zapewnieniu jej ochrony także przed promieniami słońca.