jennettemccurdy

Ból zęba – czy może być gorzej?

Wielu z nas cierpi od czasu do czasu na bóle zębów. Niestety to coś okropnego, coś o czym większość z nas nawet nie ma ochoty myśleć. Zazwyczaj zwijamy się z bólu, ale nie oznacza to, że od razu idziemy do dentysty, bo wizyta w gabinecie dentystycznym także bardzo źle nam się kojarzy.

Już sam zapach odrzuca, a co dopiero myśl o borowaniu, wyrywaniu, plombowaniu. Co więc zrobić żeby tego uniknąć? Jak dbać o żeby, aby wszelkie ich choroby omijały nas przez całe życie? Przede wszystkim powinniśmy się odpowiednio odżywiać. Nie jedzmy zbyt wiele cukru, choć w dzisiejszych czasach to dość trudne bo dodają go do wszystkiego, ale więcej warzyw i owoców.

Unikniemy wtedy próchnicy. Warto oczywiście także myć zęby po każdym posiłku. Wówczas od razu pozbywamy się bakterii, które niszczą nasze zęby.

No i oczywiście powinniśmy regularnie odwiedzać dentystę. Ale chodzi tutaj o kontrolę. Lepiej zwalczyć jakieś schorzenie na samym początku niż doprowadzić do takiej sytuacji, że zemdlejemy na fotelu dentystycznym podczas wyrywania.

przychodnia dentystyczna gdynia askodent.pl