jennettemccurdy

Wczasy w górach nie dla każdego

Każdy z turystów w Polsce poddawany jest wyborowi: góry czy morze? Nie ma jednoznacznych wskazań jeśli chodzi np. o miejsce zamieszkania. Nie każdy mieszkaniec województw południowych preferuje polskie góry, tak samo jak nie każdy człowiek wybrzeża odpoczywa nad morzem. W wielu przypadkach wybór kierunku zwiedzania i odpoczynku uwarunkowany jest… przeciwwskazaniami do innego.

W góry nie pojadą na wakacje ludzie chorujący na serce, mający problemy z nadciśnieniem i z ryzykiem zawału czy wylewu. Spowodowane jest to szybkimi zmianami ciśnienia atmosferycznego i wysiłkiem, jaki należy wliczyć w aktywny wypoczynek na szlakach. Cierpiący na migreny, ale i „zwyczajni” meteopaci również nie będą czuli się dobrze w górach przez kilka dni. Jakie są konsekwencje wyjazdów ludzi z takimi dolegliwościami? Z najważniejszych należy wymienić zawroty głowy, problemy z oddychaniem (złapaniem oddechu).

Czegoś podobnego nie uświadczymy nad płaskim Bałtykiem, co sprawia, że wczasy nad morzem mają mniej przeciwwskazań dla większości Polaków.

wczasy odchudzające dla seniora w Podlaskiem www.eastma.com.pl www.bricks-bits.com.pl