Dobre strzyżenie to połowa sukcesu

Jeżeli dbasz o włosy i stosujesz odpowiednią dla nich pielęgnację, a mimo to nadal nie wyglądają tak, jakbyś tego chciała, zwróć uwagę na to, jak są ścięte. Inaczej bowiem powinny być strzyżone włosy cienkie i proste, inaczej grube, gęste, falowane czy kręcone.

Posiadaczki prostych i cienkich włosów bardzo często noszą wycieniowane (wystopniowane) pasma. Takie cięcie powoduje, że włosów wydaje się być jeszcze mniej, sprawiają wrażenie cieńszych i rzadszych.

W takim przypadku najlepiej sprawdzi się strzyżenie na prosto lub cięcie na półokrągło, jednak bez stopniowania. Właścicielki włosów kręconych lub falowanych powinny natomiast ścinać włosy właśnie je cieniując.

Nada to włosom lekkości, wydobędzie i bardziej podkreśli ich skręt. Jeśli włosy dodatkowo są grube i gęste, to cieniowanie nada im lekkości i świeżości.

Bez względu jednak na to, jak ścinasz włosy pamiętaj, by używać w tym celu specjalistycznych fryzjerskich nożyczek. Zwykłe mogą zniszczyć włosy, zmiażdżyć końcówki, lub jeśli są tępe – postrzępić włosy.