jennettemccurdy

Odżywka

Odżywki do włosów podzielić można na dwie kategorie: te, które stosujemy po każdym myciu włosów oraz, rzadziej nakładane, maski regenerujące. I tu także istotnym jest, by dobrze dobrać kosmetyk do naszych włosów – pozwoli to osiągnąć pożądany efekt. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele odżywczych produktów do włosów zarówno do stosowania na suche, jak i na mokre włosy.

Przy wyborze odżywki powinniśmy kierować się tym, by faktycznie nawilżała i regenerowała nasze włosy, a nie dawała jedynie złudzenie odżywienia. W przypadku tego rodzaju produktów istotnym jest, by zwrócić uwagę na to, czy zawiera ona w swoim składzie alkohol i silikony. Oba te składniki uzupełniają się wzajemnie – jeden maskuje działanie drugiego, a nasze włosy wyglądają na zadbane dopóki nie odstawimy odżywki do włosów.

Alkohol bardzo mocno przesusza włosy, silikony z kolei otaczają łodygę włosa powłoką, przez którą nie dostają się do niego inne składniki odżywcze. Skutkuje to dobrym wyglądem naszych włosów, który jednak nie ma nic wspólnego z ich odżywieniem, o czym często dowiadujemy się po zrezygnowaniu z silikonowej odżywki. Zwracajmy zatem uwagę na to, by składy kosmetyków, których używamy były naturalne i pozbawione tego rodzaju utajnionych niszczycieli.

Długotrwałe stosowanie odżywek bazujących na olejkach i masłach nawilżających pozwoli nam cieszyć się zdrowiem włosa przez długi czas.

nawilżające kosmetyki do włosów jak suszyć włosy www.polandmuaythai2014.eu