jennettemccurdy

Usta

Na szczególną ochronę w miesiącach zimowych zasługują nasze usta. Błona warg to miejsce wrażliwe i bardzo podatne na warunki atmosferyczne. Ich pielęgnacja jest bardzo istotna przez cały rok, jednak zima jest porą, która doskwiera im szczególnie, powodując pękanie, przesuszenie i dolegliwe podrażnienia.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji ust. Możemy przebierać w kolorach, zapachach, metodach aplikacji – wybór jest naprawdę szeroki, ale nie to jest w balsamie najważniejsze. Dobry balsam do ust to taki, który w większości składa się z olejków i maseł pochodzenia naturalnego – to te są najbardziej odżywcze, a zarazem natłuszczające.

Spełniają zatem dwie najważniejsze funkcje – pielęgnują i chronią. Wiele pomadek ochronnych zawiera w swoim składzie substancje takie jak wazelina, gliceryna, panthenol – one również mają zbawienny wpływ na nasze wargi, warto zwracać na nie uwagę i wybierać kosmetyk, które mają je w składzie. Ceny pomadek ochronnych wahają się od kilku do kilkunastu złotych.

Jest to wydatek niewielki, a może działać naprawdę wiele. Jeżeli nie chcemy decydować się na kosmetyk drogeryjny skomponowany z wielu składników, w roli balsamu świetnie spiszą się czyste masło shea, oliwa z oliwek, czy choćby apteczna wazelina. Możliwości jest naprawdę wiele.

keratynowe prostowanie włosów kosmetyki Pharma CF www.stronymarcina.pl