Styl skandynawski we wnętrzach

Styl skandynawski to bardzo silny trend we współczesnej architekturze wnętrz. W jaki sposób urządzić wnętrza w tym stylu? Co sprawia, że ten trend jest tak silny i niebywale popularny? Na te pytania odpowiadamy poniżej. Przeczytaj koniecznie!

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota. We wnętrzach skandynawskich dominuje biel i szarości, w szczególności w jasnych odcieniach. Wnętrza są utrzymane w stylu minimalistycznym. Zazwyczaj w stylu tym nie mamy do czynienia ze zbyt dużą ilością dodatków, aczkolwiek nie są one w żaden sposób zabronione. W stylu skandynawskim pierwsze skrzypce grają odpowiednie meble orz ich oprawa.

Chcąc urządzić wnętrza w tym stylu powinniśmy postawić na jasne ściany i podłogi, które będą tłem dla jasnych mebli. W stylu skandynawskim możemy sobie pozwolić na meble białe i utrzymane w odcieniach szarości np. w kolorze arktycznej sosny, czy sosny bielonej. Pamiętajmy jednak, że aby nasze wnętrza nie były zbyt surowe i chłodne, powinniśmy postawić na akcenty, które nieco jest ocieplą. Takim akcentem mogą być meble i dodatki wykonane w ciepłych odcieniach drewna. Doskonale w tym przypadku sprawdzą się m.in.

minimalistyczne krzesła z drewnianymi nogami. W przypadku kuchni ciekawym akcentem może okazać się np. drewniany blat podkreślający piękno białych lub szarych szafek. We wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim ogromne znaczenie mają wszelkie dodatki. Warto zwrócić szczególną uwagę na tekstylia, które wpływają na przytulność wnętrz. Nie powinniśmy zapomnieć więc o minimalistycznych firankach i zasłonach, jak również dywanikach i chodnikach. Pisząc o tekstyliach we wnętrzach skandynawskich nie można pominąć ciepłych koców i poduszkach, które są nie tylko dodatkiem wpływającym na komfort mieszkania, ale są również dodatkiem ozdobnym.

Skąd fenomen stylu skandynawskiego?

Wielu z was zastanawia się z pewnością, gdzie tkwi sekret tak dużej popularności stylu skandynawskiego we wnętrzach. Skąd wziął się fenomen tego stylu? Przede wszystkim warto wskazać, że minimalizm jest w modzie. Oprócz tego, że styl skandynawski jest po prostu na topie, jego podstawową zaletą jest to, że wnętrza utrzymane w tym stylu są niebywale komfortowe. We wnętrzach minimalistycznych doskonale się pracuje i doskonale odpoczywa. Wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim są kojące i przytulne. Mało który z innych stylów jest również tak uniwersalny, aby doskonale się w nim czuły osoby o różnych charakterach, w różnym wieku i różnej płci. Styl skandynawski najlepiej wpisuje się w potrzeby niemalże każdego.

meble bankietowe